Artı Detay MimarlıkMimarlık Haftası ve Kent Şenliği
Mimarlık Haftası ve Kent Şenliği

Mimarlık Haftası

Yapı dünyasının 49 yıldır bilgi merkezi olan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü tüm dünyada kutlanan “Dünya Mimarlık Günü” kapsamında, hafta boyu sürecek ve mimarların izleyici olarak katılacağı bir dizi etkinliğe imza atıyor. Mimarlık Haftası etkinlikleri, 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında Yapı Endüstri Merkezi’nde izlenebilir. (YEM, Fulya, İstanbul)

Mimarlık ve Kent Şenliği Programı

2 - 28 Ekim 2017 tarihleri arasında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi gerçekleşecek olan mimarlık ve kent şenliği programı açıklandı.

2 Ekim 2017 pazartesi günü Dünya Mimarlık Günü Basın Açıklaması ve kokteyli ile açılışı yapılacak olan etkinliklerin ilk günü Kent Düşleri Atölyeleri XII Sergi Açılışı olacak.

Yine mimarlık ve kent şenliği programında öne çıkan etkinliklerden biriside 7 - 8 Ekim Kuşaktan Kuşağa Geleneksel Mimarlar Buluşması olacak. Farklı kuşakları bir araya getiren Kuşaktan Kuşağa Geleneksel Mimarlar Buluşması bu yıl Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binasında gerçekleşecek. 7 Ekim Cumartesi günü meslekte 30. ve 40. yılını dolduran meslektaşlarımıza, 8 Ekim Pazar günü ise meslekte 50, 60 ve 70. yılını dolduran meslektaşlarımıza plaketleri takdim edilecek.

28 Ekim'e kadar sürecek olan etkinliklerin kapanışı İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Ödül Töreni ile yapılacak.